Portugalsko- městečko Sagres III

25.8. 2010
Sedím v Sagresi ve městě a píšu snad již poslední příspěvek (letos) z Portugalska. Jsou totiž naložené zásoby i voda je doplněná v nádržích, posádka také je, a proto se čeká už pouze na správný vítr. Dnes je skoro bezvětří, a tak se čas odplutí přesunul na zítřejší ráno. Odplujem do Las Palmas na Kanárských ostrovech a cesta bude trvat kolem deseti dní. Těším se- pojedem na jih a to znamená, že voda i podnebí bude teplejší. Tři až čtyři dny před Kanárama je pásmo nestálého větru (bezvětří), a tak o koupání nouze nebude.
Stihl jsem s Johanou výlet na zdejší mys svatého Vincence. Bylo horko a výlet byl tudíž, pro námořníky sužované tvrdou dřinou na měsíc kotvící Viktorii, poněkud náročný. Přespali jsme však na pláži a to bylo bezva. Dneska ráno jsme v přístavu nabírali vodu do kanistrů- byl to trochu zmatek. Využil jsem příležitosti a odsolil jsem si košili- už se těším až si jí při nějaké slavnostní příležitosti vezmu na sebe.

até breve

2 Comments

Leave a Comment

  1. Ahoj! zdravím tě z tvé domoviny:) Super, že máš ten blog, jen piš co to půjde! a díky za pohled! měj se krásně a ať vám to tam všechno společně klape!!!pa

Napsat komentář